• Dębowy Kufel KK "Smocza Beczułka +2"

Brak towaru
99.00
Wpisz swój e-mail
Wysyłka w ciągu 2-5 dni
Cena przesyłki 9.9
In Post Paczkomaty 9.9
In Post Kurier 9.9
Dostępność Brak towaru
Waga 0.15 kg


Witajcie Przyjaciele !


Pozwólcie, że uraczę Was pewną opowieścią:

Krasnoludy to jak wiadomo twardy, dumny i nieokrzesany lud.


Jak głosi legenda jednym z najbardziej znanych i niepokonanych przedstawicieli tej rasy był Korgan. Niezwykle zadziorny i dumny wojownik wykazał się nie lada sprytem, siłą i odwagą.


Było to wczesnym latem, dzień był wtedy niezwykle pogodny, a naburmuszony jak zwykle Korgan postanowił przyjąć zlecenie na zabicie smoka. Nie był to jednak byle jaki smok, bo jeden z potężniejszych przedstawicieli swego gatunku, Smok Czerwony. Na imię mu było: Firkraag. Bestia oprócz twardych jak stal łusek i ognistego dechu, potrafiła również rzucać zaklęcia a nawet zmieniać swą postać (przybierając dla fortelu ludzki wygląd).


Korgan uzbrojony w swój topór i pancerz, zażywszy uprzednio kilka ochronnych eliksirów, ruszył dziarsko na smoka. Walka była niezwykle zaciekła i wyrównana. Jednak po kilku godzinach Firkraag leżał bez tchu. Ledwo żywy krasnolud dłuuugo leczył rany w smoczym leżu. Gdy już nabrał nieco wigoru, zwycięzca postanowił przeszukać smoczy skarbiec. Wśród gór złotych monet, kosztowności i magicznych przedmiotów, Korgan zauważył piękny dębowy kufel. Jako, że krasnoludy znane są z zamiłowania do wszelkiego rodzaju piwnych trunków, dębowy kufel od razu przypadł mu do gustu.


Lata mijały, a nasz bohater zawsze miał przy sobie swój dębowy kufel, pijał z niego z dumą i nazywał go "Smocza Beczułka" na pamiątkę tamtych heroicznych wydarzeń.


Niestety przekorny los odebrał Korganowi jego cenny skarb. Nocą w karczmie pewien łotrzyk dowiedziawszy się o magicznych właściwościach "Smoczej Beczułki" ukradł kufel i wieść już po nim zaginęła.


Aż do teraz... 


 


Efekty:


+2 do smaku pitego trunku


+2 do kondycji


+1 do siły


Poranne efekty po spożyciu zmniejszone o 25%


 


Poj. 500ml. 


Ps. Każdy kufel, choć duplikowany przez doświadczonego czarodzieja, może nieco różnić się usłojeniem oraz barwą poszczególnych klepek. Magiczne właściwości pozostają jednak te same w każdym egzemplarzu ;)

 

Kamraci pamiętajcie jednak, aby nie wdziewać go do zmywarki i nie raczyć ciepłymi naparami, gdyż spożywać z niego można jeno zimne trunki.