• AREA 51

18.90
szt. Do przechowalni
Wysyłka w ciągu 2-5 dni
Cena przesyłki 15
DHL Parcel 15
Dostępność Duża dostępność
Waga 0.2 kg

Unikatowa mieszanka przypraw wprost ze strefy 51 !

Podobno po składniki właśnie tej przyprawy obcy systematycznie odwiedzają ziemię. Tak też było w roku 1947 nieopodal miejscowości Roswell. Z nieznanych przyczyn statek kosmitów rozbił się. Cenne artefakty, technologie oraz ciała obcych zabrane zostały do bazy zwanej "Area 51". Wszystkie tajemnice jak i sama strefa do dziś są pilnie strzeżone, a cały incydent z Roswell został zatuszowany przez rząd. 

Będąc kilka lat temu na granicy "zony" oglądałem przez lornetkę nocne niebo. Niespodziewanie usłyszałem odgłos silników. Szybko położyłem się za pobliskimi krzakami i tak ukryty obserwowałem drogę. Ryk silników robił się coraz głośniejszy i nagle zza zakrętu, wprost z zamkniętego terenu bazy wyjechały wielkie ciężarówki. Cały transport liczył 7 czarnych wojskowych transporterów. Przyjrzałem się loretką, nie było na nich żadnych oznaczeń, tylko czarne blachy i plandeki, a światła miały zgaszone. 

Auta minęły mnie z dużą prędkością zaledwie o parę metrów, by po kilku chwilach zniknąć w tumanach kurzu. Podniosłem się i wyszedłem na drogę myśląc: "Kto i dlaczego tak spieszy się na tym pustkowiu ? Jadąc do tego przy zgaszonych światłach w środku nocy...?."

Po powrocie do pobliskiego motelu opowiedziałem wszystko właścicielowi. Prowadził on razem z motelem jedną z najlepszych knajp BBQ w okolicy Strefy 51. "Kwasior tutaj takie transporty często się zdarzają. Cholera wie co tam wożą, ale na pewno nic "ziemskiego"."

Mike bo tak się nazywał ów właściciel posiadał swoją sekretną mieszankę przypraw dzięki której jego BBQ było tak niezwykłe. Przepis podobno znalazł przy wjeździe do zony. Receptura zapisana była kodem Morse'a na nie wielkiej metalowej płytce. Mike sądzi, że jest to przepis na przyprawę jaką stosują obcy. Jak było na prawdę tego nie wiem. Wiem natomiast jak robi się to cudo, gdyż udało mi się dostać przepis.

Zaraz po powrocie sporządziłem mieszankę. Całość jest delikatna i subtelna w smaku. Niezwykłe aromaty wraz z lekko dymnymi nutami zdecydowanie dominują nad pikanterią, choć i ta jest leciuśko wyczuwalna w tle. Coś niesamowitego, prawdziwy odlot !

Potrawy doprawione tą mieszanką uzyskują piękny kolor zachodzącego słońca nad Nevadą :)

Teraz wiem już dlaczego tak często na niebie widywane są dziwne i tajemnicze obiekty latające...

 

Warto wspomnieć dla ułatwienia, że jest to przyprawa "kompletna". Czyli zawiera ona w sobie już sól, więc do doprawiania nie potrzeba nic więcej. 

Sól użyta jest solą morską BEZ antyzbrylacza, to ważna informacja dla naszego zdrowia.

Skala ostrości KK 1/10

Opakowanie 200g

Składniki: Słodka papryka, sól morska (bez antyzbrylacza), kardamon, papryka wędzona, pieprz biały, czosnek, kurkuma.